facebook
Peeling to niezawodny sposób na szybką odnowę skóry nadający jej rześki wygląd. Niezbędny we właściwej pielęgnacji, przyśpiesza złuszczenie martwego już naskórka. Niezastąpiony jest również w terapii trądziku oraz łojotokowego zapalenia skóry.
Kwas trójchlorooctowy (TCA)jest pochodną kwasu octowego. Występuje w różnych stężeniach, więc w zależności od potrzeb możemy wykonać złuszczanie powierzchowne albo głębokie.
Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, na której omawiane są wszelkie aspekty związane z zabiegiem. Kilka dni przed peelingiem zalecane jest zmniejszone nawilżanie strefy zabiegu.
Na odpowiednio oczyszczoną skórę nakładana jest jedna bądź więcej warstw preparatu. Najczęściej wiąże się to z uczuciem dyskomfortu i pieczenia przez kilka kolejnych minut. W celu złagodzenia tych objawów, stosujemy chłodzenie zimnym powietrzem, przy pomocy urządzenia Cryo 6 Derma Cooler, co zapewnia prawie bezbolesne wykonanie zabiegu.
Następnie lekarz neutralizuje działanie substancji aktywnej. Ostatnim etapem zabiegu jest maseczka regenerująca o właściwościach przeciwzapalnych oraz nawilżających pozostająca na skórze aż do pełnego wchłonięcia.
Przez następne kilka dni następuje gojenie. Skóra staje się ciemniejsza oraz bardziej napięta, a po kilku dniach złuszcza się. Bardzo ważne jest, by w tym czasie nie odrywać złuszczających się warstw i pozwolić naskórkowi zregenerować się we własnym tempie. Zalecane jest stosowanie głęboko nawilżających preparatów, wcześniej skonsultowanych z lekarzem. W ciągu następnego miesiąca po wykonanym zabiegu konieczna jest intensywna ochrona przeciwsłoneczna.
Czas odbudowy tkanki skórnej jest różny. Przy peelingu powierzchownym wystarczą około 4 dni. Natomiast przy zabiegu głęboko penetrującym tkanki potrzeba około 6-7 dni do całkowitej regeneracji.
Rezultat widoczny jest już po wykonaniu pierwszego peelingu. Skóra jest wyraźnie wygładzona oraz wolna od przebarwień. Drobne zmarszczki i blizny potrądzikowe spłycają się. Zabiegi peeligiem TCA zwykle powtarza się w odstępach około czterotygodniowych.
Peelingi lekarskie wykonywane są różnymi kwasami w zależności od indywidualnej potrzeby pacjenta. Wyróżniamy kwas trójchlorocetowy TCA, który uchodzi za najskuteczniejszy z dostępnych na rynku. Alfa-hydroksykwas (glikolowy) AHA daje rewelacyjne efekty w leczeniu trądziku pospolitego, zmian potrądzikowych pod postacią blizn i przebarwień oraz łojotokowego zapalenia skóry.
Typ kwasu, jego stężenie jak i rodzaj peelingu (powierzchowny, średnio-głęboki, głęboki) dostosowany jest to kondycji skóry. Zabieg wykonuje lekarz.