Usuwanie makijażu permanentnego

Usuwanie makijażu permanentnego

 

Makijaż permanentny jest specyficznym rodzajem tatuażu (tatuaż kosmetyczny). Podobnie jak inne tatuaże, również makijaż permanentny możemy skutecznie usunąć metodą laserową. Najskuteczniejszą metodą usunięcia niechcianego tatuażu kosmetycznego jest zastosowanie nowoczesnego lasera Q-Switch. Istotą jego działania jest zastosowanie bardzo krótkiego impulsu, o dużej energii.

Przeciwwskazania

  • skóra opalona
  • aktywne infekcje w obrębie strefy zabiegu
  • ciąża i czas laktacji
  • nadwrażliwość na światło
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
  • antybiotykoterapia

Przed zabiegiem

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, na której omawiane są wszelkie aspekty związane z zabiegiem.

Zabieg

Laser przesuwa się systematycznie nad rysunkiem, który stopniowo blednie, pojawiają się na nim także delikatne, powierzchowne uszkodzenia naskórka.
Podczas zabiegu najczęściej odczuwany jest dyskomfort w postaci pieczenia. U pacjentów z niskim progiem bólowym, można zastosować znieczulenie miejscowe. Po wykonanym zabiegu, w miejscu działania lasera pojawia się zaczerwienienie, pieczenie oraz delikatne strupki. Dlatego też strefa ta zostaje zabezpieczona opatrunkiem z antybiotykiem.

Po zabiegu

Pojawia się zaczerwienienie, strupki oraz pieczenie, które mogą utrzymywać się do około tygodnia. Złuszczanie naskórka również trwa około 7 dni. Natomiast całkowite wygojenie powinno nastąpić w przeciągu 2 tygodni.

Przez pierwszą dobę nie należy moczyć miejsca poddanego zabiegowi a powstały strupek nawilżać odpowiednio przypisanym kremem. Po kilku dniach strupki odpadają ukazując zaczerwieniony naskórek. Obowiązkowa jest ochrona przed promieniowaniem UV okolicy zabiegu.

Efekty

Po każdym zabiegu rysunek staje się bledszy, jednak czasami nieznaczna ilość barwnika pozostaje w tkance i zarys makijażu może być delikatnie widoczny.
Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, efekty są satysfakcjonujące.
Laser jest obecnie jedynym urządzeniem pozwalającym na usuwanie makijażu permanentnego bez uszkodzenia skóry i związanym z tym ryzykiem powstania zmian bliznowatych.

PRZED

PO

facebook