Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to działający miejscowo, niechirurgiczny zabieg medyczny, polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących czy odżywczych.
Pozwala na wprowadzenie substancji aktywnych do skóry, w ilościach nieosiągalnych dla kosmetyków aplikowanych na skórę.

Wskazania

Mezoterapia jest stosowana dla regeneracji, poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, rozstępów a także w leczeniu łysienia. Może być stosowana łącznie z innymi zabiegami estetycznymi.

Przeciwwskazania

  • ciąża i czas laktacji
  • aktywna infekcja w strefie zabiegu
  • alergia na stosowany preparat
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Przed zabiegiem

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, na której omawiane są wszelkie aspekty związane z zabiegiem. Nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie.

Zabieg

Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę , przy pomocy bardzo cienkiej igły, niewielkich ilości substancji leczniczych. Nakłucia nie powodują większych dolegliwości bólowych, u osób szczególnie wrażliwych na ból możemy zastosować znieczulenie miejscowe.

Po zabiegu

Po zabiegu może pojawić się lekkie  zaczerwienie, pieczenie lub zasinienie. Objawy są tymczasowe i mijają po 2 -3 dniach.

Efekty

Mezoterapia daje najlepsze efekty po wykonaniu serii zabiegów, najpierw co 14 dni przez dwa miesiące, później przez trzy miesiące, jeden zabieg przypominający raz w miesiącu. Po serii zabiegów skóra jest odżywiona i nawilżona, drobne zmarszczki znikają, a głębsze ulegają spłyceniu.

Mechanizm

W mezoterapii stosujemy preparaty, które nazywamy koktajlami – jest to odpowiednio dobrana mieszanina substancji rewitalizujących i regenerujących. W skład takich koktajli mogą wchodzić: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, kompleksy multiwitaminowe. Zestaw substancji aktywnych jest dobierany indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta.

facebook