Testy alergiczne: punktowe, płatkowe

Testy punktowe

Badanie diagnostyczne służące do weryfikacji podejrzenia chorób alergicznych typu natychmiastowego.

Cel badania – potwierdzenie wywiadu alergologicznego oraz ustalenie właściwego alergenu do ewentualnej immunoterapii (odczulania).

Do badania pacjentów kwalifikuje lekarz alergolog. Testy wykonujemy tylko w okresie remisji choroby na skórze niezmienionej (wewnętrzna strona przedramienia). Interpretacja wyników testu opiera się na porównaniu średnicy bąbla wywołanego przez badany alergen. Do testów używamy wyposażenia i substancji testowych niemieckiej firmy Allergopharma – światowego lidera w dziedzinie produkcji zestawów do diagnostyki alergii typu natychmiastowego.

Testy płatkowe

Badanie diagnostyczne służące do weryfikacji podejrzenia uczulenia typu kontaktowego na: metale, kosmetyki, barwniki, gumy.

W Centrum Medycznym „HIPOKRATES” wykonujemy alergiczne testy płatkowe zgodnie z aktualnymi zaleceniami Międzynarodowej Grupy Badającej Wyprysk Kontaktowy (ICDRG) oraz Europejskiego Towarzystwa Wyprysku Kontaktowego (ESCD), które jest uznane za najważniejsze badanie w rozpoznaniu alergii kontaktowej.

Do testów używamy wyposażenia i substancji testowych szwedzkiej firmy Chemotechnique Diagnostics – światowego lidera w dziedzinie produkcji zestawów do diagnostyki alergii kontaktowej. Testy płatkowe wykonujemy w okresie remisji choroby, na skórze niezmienionej w obrębie pleców.

Odczyt prób jest dokonywany po 48, 72 i 96 godzinach od momentu założenia.

facebook