Przeszczep włosów

Przeszczep włosów – SAFER

Klinika Hipokrates w Szczecinie oferuje Państwu najnowocześniejszą metodę przeszczepu włosów przy użyciu rewolucyjnego urządzenia S.A.F.E.R. To nowoczesne urządzenie pozwala na przeprowadzenie małoinwazyjnej transplantacji włosów, nie pozostawia blizn i prawie całkowicie redukuje ryzyko uszkodzenia pobieranych cebulek.

Na czym polega zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

Przeszczep włosów to zabieg polegający na uzupełnieniu ubytku włosów w miejscach, które uległy wyłysieniu bądź przerzedzeniu. Polega na przeniesieniu mieszków włosowych z okolicy niepodlegającej łysieniu (okolica dawcza) w miejsce pozbawione owłosienia (okolica biorcza).
Wskazania:

 • łysienie androgenowe u mężczyzn
 • łysienie androgenowe u kobiet
 • rekonstrukcja owłosienia po oparzeniach, operacjach i urazach
 • ubytki owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody.

Jak działa metoda S.A.F.E.R.?

S.A.F.E.R. jest urządzeniem elektro-pneumatycznym precyzyjnie wykonującym operację poboru i implantacji włosów. Dzięki zaawansowanej technologii wykorzystywanej przez to urządzenie wysoka skuteczność zabiegu przeszczepu włosów jest zagwarantowana. Zabieg przy użyciu urządzenia SAFER polega na precyzyjnym pobraniu pojedynczych włosów z cebulkami. Urządzenie wnika w głąb skóry na głębokość 1 mm. i wykorzystując podciśnienie zasysa materiał do specjalnej tuby. Tym samym zminimalizowane praktycznie do zera zostało ryzyko uszkodzenia pobieranej cebulki włosa bądź cebulek sąsiadujących. W drugiej fazie zabiegu pozyskane cebulki są „wstrzeliwane” przez specjalne pneumatyczne głowice w mikronacięcia wykonane w skórze. Technologia SAFER jest bezpieczna i wolna od ryzyka odrzucenia przeszczepu. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym.

Wskazania

 • łysienie androgenowe u mężczyzn
 • łysienie androgenowe u kobiet
 • rekonstrukcja owłosienia po oparzeniach, operacjach i urazach
 • ubytki owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody.

Przeciwwskazania

 • zaawansowana cukrzyca
 • choroby zapalne skóry głowy
 • zaburzenia krzepnięcia krwi

Przed zabiegiem

O szczegółach przygotowania do zabiegu, jego przebiegu a także postępowaniu pozabiegowym dowiecie się Państwo na konsultacji kwalifikującej do zabiegu przeszczepu włosów.

Zabieg

Zabieg przy użyciu urządzenia SAFER polega na precyzyjnym pobraniu pojedynczych włosów z cebulkami. Urządzenie wnika w głąb skóry na głębokość 1 mm. i wykorzystując podciśnienie zasysa materiał do specjalnej tuby. Tym samym zminimalizowane praktycznie do zera zostało ryzyko uszkodzenia pobieranej cebulki włosa bądź cebulek sąsiadujących. W drugiej fazie zabiegu pozyskane cebulki są „wstrzeliwane” przez specjalne pneumatyczne głowice w mikronacięcia wykonane w skórze.
Technologia SAFER jest bezpieczna i wolna od ryzyka odrzucenia przeszczepu.

Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, przy znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu

Możliwe jest odczuwanie lekkiego  swędzenia okolicy zabiegowej i obrzęk, a także odczucie drętwienia. Po zabiegu należy unikać kawy i alkoholu, a także intensywnego wysiłku fizycznego.
Szczegółowe zalecenia i sposób postępowania po przeszczepie włosów  Pacjent otrzyma w gabinecie od lekarza wykonującego zabieg.

Efekty

DZIEŃ PO ZABIEGU

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PÓŁ ROKU PO ZABIEGU

przeszczep4nowe

DZIEŃ PO ZABIEGU

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

TRZY  TYG. PO ZABIEGU

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
facebook