facebook
Peeling to niezawodny sposób na szybką odnowę skóry, nadający jej rześki wygląd. Niezbędny we właściwej pielęgnacji, przyśpiesza złuszczenie martwego już naskórka. Niezastąpiony jest również w terapii trądziku oraz łojotokowego zapalenia skóry.
Peeling glikolowy poprawia wygląd i kondycję skóry u osób w każdym wieku. Jego działanie i zastosowanie jest zależne od stężenia kwasu.
W niskich stężeniach (15%) poprawia nawilżenie skóry, wspomaga odnowę i regenerację naskórka. Skóra staje się wygładzona i bardziej elastyczna.
Wyższe stężenie (20%-35%) oprócz działania nawilżającego i oczyszczającego skórę (np. trądzikową) dają efekt powierzchownego peelingu.
Wysokie stężenie (50%-70%) złuszczają naskórek i silnie pobudzają procesy regeneracyjne w skórze właściwej.
Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, na której omawiane są wszelkie aspekty związane z zabiegiem. Kilka dni przed peelingiem zalecane jest zmniejszone nawilżanie strefy zabiegu.
Na odpowiednio oczyszczoną skórę nanosi się, za pomocą pędzelka, roztwór kwasu glikolowego. Najczęściej wiąże się to z uczuciem dyskomfortu i pieczenia, przez kilka kolejnych minut. Następnie lekarz neutralizuje działanie substancji aktywnej. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie maseczki regenerującej o właściwościach przeciwzapalnych oraz nawilżających, którą pozostawiamy na skórze do pełnego wchłonięcia.
U pacjentów o niskim progu bólowym wykorzystujemy chłodzenie zimnym powietrzem, za pomocą urządzenia chłodzącego Cryo 6 Derma Cooler, co zapewnia komfort i prawie bezbolesne wykonanie zabiegu.
Przez następne kilka dni następuje gojenie. Przez ok. 1 – 2 doby, na twarzy, może utrzymywać się niewielki rumień, uczucie ściągania, mogą pojawić się niewielkie strupki. W następnych dniach skóra łuszczy się drobnymi płatkami.
Rezultat widoczny jest już po wykonaniu pierwszego peelingu. By osiągnąć najlepsze wyniki należy poddać się takiemu zabiegowi od 4 do 8 razy z obowiązkowo zachowanym, miesięcznym odstępem.
Skóra jest wyraźnie wygładzona oraz wolna od przebarwień. Drobne zmarszczki jak i blizny potrądzikowe zostają wyraźnie spłycone.
Peelingi lekarskie wykonywane są różnymi kwasami w zależności od indywidualnej potrzeby pacjenta. Wyróżniamy kwas trójchlorocetowy TCA, który uchodzi za najskuteczniejszy z dostępnych na rynku. Alfa-hydroksykwas (glikolowy) AHA daje rewelacyjne efekty w leczeniu trądziku pospolitego, zmian potrądzikowych pod postacią blizn i przebarwień oraz łojotokowego zapalenia skóry.
Typ kwasu, jego stężenie jak i rodzaj peelingu (powierzchowny, średnio-głęboki, głęboki) dostosowany jest to kondycji skóry. Zabieg wykonuje lekarz.