Usuwanie rozstępów

Usuwanie rozstępów

Rozstępy są częstym źródłem kompleksów oraz codziennego dyskomfortu. Mogą pojawić się w różnym wieku. Są efektem gwałtownego rozciągnięcia skóry, która nie nadąża z przebudową kolagenu. Najczęściej występują na udach, pośladkach, brzuchu czy plecach. Medycyna estetyczna przewidziała jednak na to skuteczny sposób – laser frakcyjny CO2. Hipokrates to Centrum Medyczne w Szczecinie, w którym pomożemy skutecznie pozbyć się szpecących rozstępów z różnych partii ciała.

Na czym polega zabieg usuwania rozstępów laserem frakcyjnym?

Podczas zabiegu usuwania rozstępów użyty zostaje laser frakcyjny CO2, wytwarzający wiązkę laserową tworzącą w skórze mikroskopijnej wielkości = kanaliki. W ten sposób powstaje swoista siatka składająca się ze skóry uszkodzonej i nieuszkodzonej. Pobudza to silnie zdrowe tkanki, które w szybkim tempie rozpoczynają proces gojenia. Dzięki temu skóra z rozstępami ulega procesowi intensywnej regeneracji, stare komórki zastąpione zostają nowymi. W miejscu występowania rozstępu tworzy się nowa, zdrowa, piękna i gładka skóra. Zabiegi usuwania rozstępów przeprowadza się etapowo, w określonych indywidualnie odstępach czasu.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg?

Szpecące rozstępy są wstydliwym przypadkiem dotyczącym zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Szczególnie rekomendujemy wykonanie tej procedury:

  • kobietom po okresie ciąży
  • osobom, które znacząco przytyły w krótkim czasie
  • osobom, które w krótkim czasie zwiększyły swoją masę mięśniową
  • osobom, które borykają się z rozstępami na brzuchu, udach, biodrach czy pośladkach z innych przyczyn, niż znaczący wzrost wagi

Strefy zabiegu

Wszystkie te miejsca na naszej skórze, na których pojawiły się rozstępy, najczęściej są to : piersi, brzuch, uda, pośladki.

Przeciwwskazania

  • aktywne infekcje w strefie zabiegu
  • ciąża i czas laktacji
  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych

Przed zabiegiem

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, na której omawiane są wszelkie aspekty związane z zabiegiem.

Zabieg

Właściwy zabieg poprzedza znieczulenie miejscowe w postaci aplikacji kremu o działaniu anestetycznym, dlatego nie jest on szczególnie bolesny. Można jednak odczuwać lekki dyskomfort. Zabieg  polega na precyzyjnym wykonaniu laserem mikroskopijnych uszkodzeń naskórka i skóry właściwej w obszarze zabiegu, co  stymuluje tkankę do uruchomienia naturalnych procesów naprawczych. Przebudowie ulega struktura skóry w obrębie zabiegu, stare komórki zastępowane są nowymi.

Po zabiegu

Pojawia się zaczerwienienie, strupki oraz pieczenie, które mogą utrzymywać się do około tygodnia. Złuszczanie naskórka również trwa około 7 dni. Natomiast całkowite wygojenie powinno nastąpić w przeciągu 2 tygodni.

Przez pierwszą dobę nie należy moczyć miejsca poddanego zabiegowi a powstały strupek nawilżać odpowiednio przypisanym kremem. Po kilku dniach strupki odpadają ukazując zaczerwieniony naskórek. Obowiązkowa jest ochrona przed promieniowaniem UV okolicy zabiegu.

Efekty

Do trwałej przebudowy kolagenu konieczne jest wykonanie cyklu około 4-6 zabiegów. Do określenia ilości zabiegów brana jest również pod uwagę rozległość oraz umiejscowienie zmian.

PRZED

PO

Na czym polega?

Wiązka laserowa mikroskopijnie „dziurkuje” skórę tysiącami mikrokraterów tworząc charakterystyczną siatkę. W nieuszkodzonych strefach skóry następuje natychmiastowe gojenie przez co skóra intensywnie się regeneruje.

facebook