Światłolecznictwo

Fototerapia

Fototerapia (światłolecznictwo) wykorzystuje światło jako czynnik leczniczy. Jest metodą leczenia, polegającą na naświetlaniu całego ciała (lub jego części) wyselekcjonowanym pasmem promieniowania ultrafioletowego.

Jak wiadomo brak dostępu do światła słonecznego jest bardzo niekorzystny i wywiera szkodliwy wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również psychiczne człowieka (depresje w okresie jesienno-zimowym).
Promieniowanie ultrafioletowe (nadfioletowe), stosowane w określonych dawkach, pomaga szybciej wrócić do zdrowia i jest znakomitym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego.

W Centrum Medycznym Hipokrates oferujemy terapię UVA, UVB – 311 nm i PUVA przy zastosowaniu najnowocześniejszych urzadzeń – kabin Cosmedico GP – 42 i Daavlin i kompaktowego systemu do naświetlania stóp i dłoni CP – 4. Nasze urządzenia posiadają opatentowany system bezpieczeństwa (Watchdog Safety Shut Off) i spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa .

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Szanowni Państwo.

Z uwagi na zagrożenie Coronavirusem (COVID-19) Centrum Medyczne Hipokrates będzie zamknięte do odwołania.

Wspieramy akcje „zostań w domu” w trosce o naszych pacjentów oraz personel.

Zapewniamy Państwa o możliwości skorzystania z usług medycznych naszego Centrum po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

Działamy w trosce o zdrowie i wspólne bezpieczeństwo.

Zespół CM Hipokrates

facebook