Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest podstawowym składnikiem skóry, utrzymującym prawidłowy poziom jej nawilżenia i jędrności. W młodości poziom kwasu w skórze jest bardzo wysoki, niestety z upływem lat jego ilość stopniowo się zmniejsza. Skóra traci elastyczność i wiotczeje, zmienia się owal twarzy, pojawiają się zmarszczki. I tu z pomocą przychodzą nam wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego.

Wskazania

Kwas hialuronowy jest naturalnym wypełniaczem. Z powodzeniem redukuje zmarszczki czoła, okolicy oczu, bruzdę nosowo-wargową, opadające policzki oraz wypełnia i powiększa usta.

Przeciwwskazania

  • ciąża i czas laktacji
  • aktywna infekcja w strefie zabiegu
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Przed zabiegiem

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, na której omawiane są wszelkie aspekty związane z zabiegiem. Nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie.

Zabieg

Zabieg polega na podskórnym wprowadzeniu preparatu kwasu hialuronowego we wcześniej ustalone strefy zabiegu. Preparat jest podawany pod skórę bardzo cieniutką igłą, co zmniejsza odczucia bólowe. Trwa około 30 minut.

Po zabiegu

Może pojawić się lekkie pieczenie, zasinienie, zaczerwienienie lub obrzęk. Objawy są tymczasowe i mijają po 2 -3 dniach.

Efekty

Rezultat zabiegu widać natychmiast. Wstrzyknięty preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując usta. W zależności od rodzaju skóry, wieku oraz stylu życia rezultat utrzymuje się nawet do 10-12 miesięcy. Dla podtrzymania efektu zabiegi należy powtarzać, ponieważ z biegiem czasu kwas hialuronowy ulega całkowitemu wchłonięciu.

PRZED

kwas po 2

PO

kwas po

Czym jest kwas hialuronowy

To polisacharyd, który występuje też w ludzkim organizmie, przede wszystkim w skórze. Główne zadanie kwasu hialuronowego polega na wiązaniu wody, dzięki czemu tkanka jest prawidłowo nawilżona. Z upływem czasu poziom tego biopolimeru się zmniejsza, przyczyniając się do odwodnienia tkanki skórnej i powstawania zmarszczek. Dodatkowo podany kwas hialuronowy wstrzymuje ten proces, naturalnie odmładzając skórę.

facebook