Usuwanie brodawek

Usuwanie brodawek i kurzajek

Brodawki to zmiany skórne  wywołane przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV).  Zmiany mogą być pojedyncze lub w postaci licznych wykwitów. Mimo że, występowanie brodawek pospolitych nie wiąże się z istotnym ryzykiem transformacji nowotworowej mogą sprawiać dyskomfort, zwłaszcza te umiejscowione w okolicy narażonej na drażnienia i urazy. Zmiany te trzeba usuwać jak najwcześniej, ponieważ ograniczy to rozprzestrzenianie się brodawek. Jest kilka metod leczenia, w zależności od umiejscowienia i wielkości zmiany. Wyróżniamy mechaniczne usuwanie, krioterapię czy elektrokoagulację. Jednak Centrum Medyczne Hipokrates poleca zabieg laserowy CO2, jako najbardziej skuteczną metodę w walce z brodawkami.

Wskazania

  • brodawki płaskie
  • brodawki zwykłe
  • brodawki podeszwowe
  • mięczak zakaźny
  • kłykciny kolczyste

Zabieg

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, na której omawiane są wszelkie aspekty związane z zabiegiem.

Efekty

Na ogół zabieg laserowy prowadzi do pełnego zwalczenia objawów. Może jednak zdarzyć się potrzeba ponownego wykonania zabiegu, zależy to od zmienności osobniczej oraz stopnia zaawansowania zmian.

PRZED

PO

Szanowni Państwo.

Z uwagi na zagrożenie Coronavirusem (COVID-19) Centrum Medyczne Hipokrates będzie zamknięte do odwołania.

Wspieramy akcje „zostań w domu” w trosce o naszych pacjentów oraz personel.

Zapewniamy Państwa o możliwości skorzystania z usług medycznych naszego Centrum po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

Działamy w trosce o zdrowie i wspólne bezpieczeństwo.

Zespół CM Hipokrates

facebook