Modelowanie ust

Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym

Usta to wizytówka twarzy, gdyż to na nich najczęściej skupia się wzrok rozmówcy. Kształtne i soczyste usta to marzenie wielu kobiet, które my możemy spełnić. Do modelowania, powiększania i nawilżania ust używamy wysokiej jakości, specjalistycznych preparatów z idealnie dobraną zawartością kwasu hialuronowego. Decydując się na zabieg w naszym Centrum Medycznym Hipokrates w Szczecinie lub w Stargardzie można mieć pewność najbardziej precyzyjnego i dającego naturalne efekty zabiegu modelowania i powiększania ust.

Na czym polega zabieg powiększania ust?

Powiększanie i modelowanie ust to zabieg polegający na wstrzyknięciu substancji zwiększających objętość warg. W naszym Centrum Medycznym Hipokrates stosujemy do tego celu specjalnie wyselekcjonowany kwas hialuronowy, który podajemy bezpośrednio w tzw. obszar czerwieni wargowej. Wykorzystujemy tylko preparaty najwyższej jakości, zapewniające piękny i naturalny kształt ust. W zaledwie parę minut możliwe jest osiągnięcie pożądanego kształtu i wymarzonej objętości warg. Usta zostają optycznie powiększone, idealnie wymodelowane i doskonale wypełnione, co wpływa korzystnie na wygląd całej twarzy . Zabieg powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego pozwala osiągnąć upragniony kształt warg bez użycia skalpela – jest to sposób szybki, skuteczny i nieinwazyjny.

Modelowanie ust z użyciem kwasu hialuronowego u osób młodszych polega z reguły na powiększeniu, poprawie konturów oraz korekcji asymetrii warg. U osób starszych zabieg ma na celu przede wszystkim przywrócenie naturalnego kształtu poprzez wzmocnienie konturu, podniesienie kącików ust oraz redukcję zmarszczek wokół ust.

Komu polecany jest zabieg powiększania ust?

Modelowanie i powiększanie ust dedykowane jest zarówno osobom młodym, jak i starszym, których ogólny owal twarzy oraz wargi tracą jędrność i stają się mniej nawilżone. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w usta pozwala na zdecydowaną poprawę rysów twarzy oraz uzyskanie pięknego, naturalnego efektu pełnych warg.

To nieoceniona pomoc w poprawie wyglądu, dla wszystkich osób o ustach:

 • zbyt małych
 • niekształtnych
 • z opadającymi kącikami
 • nieproporcjonalnych
 • posiadających inne rodzaje defektów.

Co to jest kwas hialuronowy i na czym polega jego działanie?

Kwas hialuronowy to związek naturalnie występujący w organizmach. Jego zastosowanie przy powiększaniu ust powoduje wyraźny wzrost nawilżenia, zwiększa objętość ust, delikatne zmienia ich kształt oraz podnosi opadające kąciki. Działanie wykazywane przez kwas hialuronowy wynika z jego doskonałej zdolności do wiązania wody. Bardzo dużą zaletą kwasu jest natychmiastowy efekt. Jedyną jego wadą jest brak długotrwałości i konieczność powtarzania procedury regularnie.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Po zaaplikowaniu kwasu hialuronowego w usta jego cząsteczki wiążą wodę, przez co następuje powiększanie objętości danej okolicy, wygładzenie zmarszczek i modelowanie konturu warg. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast, a jego trwałość utrzymuje się od 6-12 miesięcy. Okres ten zależy od indywidualnego przypadku – wieku, ruchów mimicznych czy rodzaju użytego preparatu. Efekty można bez problemu regularnie przedłużać, dokonując kolejnych wstrzyknięć w naszym Centrum Medycznym w Szczecinie i w Stargardzie.”

Wskazania

Dzięki zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego, możemy :

 • zwiększyć objętość ust
 • poprawić ich kształt
 • podkreślić czerwień wargową
 • podnieść opadające kąciki ust
 • zniwelować pojawiające się wokół ust drobne zmarszczki.
 • nawilżyć usta

Przeciwwskazania

 • ciąża i laktacja
 • czynna opryszczka
 • stan zapalny skóry w strefie zabiegu
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
 • alergia na składniki preparatu

 

Przed zabiegiem

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, na której omawiane są wszelkie aspekty związane z zabiegiem.

Zabieg

Modelowanie ust przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego też jest mało bolesne. Po odkażeniu strefy zabiegu, lekarz metodą wstrzyknięć, aplikuje odpowiednio dobrany preparat. Rezultat powiększenia i wymodelowania ust możemy obejrzeć w lusterku natychmiast po zabiegu.

Po zabiegu

Wstrzyknięcie preparatu nie powoduje zazwyczaj żadnych skutków ubocznych, zdarzają się jednak niewielkie krwiaczki w miejscach wkłuć, które szybko ustępują.

Przez pierwszy dzień po zabiegu należy unikać gorących napojów. Przez kolejne 3 dni może utrzymywać się lekki obrzęk okolicy ust, dlatego też polecane jest wykonanie zabiegu przed weekendem.

Efekty

Czas utrzymania się efektów podania wypełniacza zależy od rodzaju preparatu, ale także od trybu życia i cech indywidualnych pacjenta i wynosi od 6-12 miesięcy. Efekt pierwszego zabiegu możemy przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami.

PRZED

usta 1 przed

PO

usta 1 po

Mechanizm

Wypełniacz to nic innego jak żel kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w organizmie. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra jest doskonale nawilżona.

facebook