Sculptra – kwas polimlekowy

Sculptra – kwas polimlekowy

Znamy przepis na eliksir młodości !

Kwas polimlekowy jest preparatem, który pobudza skórę do samodzielnej produkcji kolagenu, uzupełniając jego niedobory w skórze. W sposób naturalny skóra staje się jędrna i napięta, bez sztucznego efektu naciągnięcia. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że cofa czas nawet o kilka lat.

Wskazania

Zabieg ten jest najbardziej polecany osobom, u których proces starzenia stał się już widoczny. Likwiduje zmarszczki, poprawia owal, wypełnia zapadnięte policzki. Znajduje zastosowanie również w poprawie jędrności skóry szyi, dekoltu i dłoni.

Przeciwwskazania

  • ciąża i czas laktacji
  • czynna opryszczka
  • stan zapalny skóry w strefie zabiegu
  • skłonność do tworzenia się blizn
  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
  • alergia na składniki preparatu

Przed zabiegiem

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, na której zostaną omówione wszystkie aspekty zabiegu.

Zabieg

Preparat w małych dawkach wprowadza się do skóry właściwej, poprzez serię wstrzyknięć cienką igłą. Następnie lekarz masuje strefę zabiegu, aby dokładnie rozprowadzić preparat. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu

Mogą pojawić się drobne zasinienia i lekki obrzęk.  Jest to jednak następstwo ukłucia igłą, a nie działanie preparatu.

Prze kolejne 2 tygodnie należy masować twarz około 5 razy dziennie zgodnie z instrukcją lekarza.

Efekty

Efekt odmłodzenia nie jest natychmiastowy, zmiany w obrębie skóry zachodzą stopniowo, przez kilka tygodni, ale dzięki temu efekt liftingu jest niezwykle naturalny. Skóra staje się sprężysta, zmarszczki wygładzone a twarz odzyskuje owal i młodszy wygląd.

Cała kuracja to zwykle 2 – 4 zabiegów , w odstępach 6 – tygodniowych,a efekt utrzymuje się od 2 – 3 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji i trybu życia pacjenta.

Mechanizm

Kwas L-polimlekowy jest syntetyczną substancją otrzymywaną z kwasu mlekowego, który naturalnie występuje w organizmie. Związek ten jest od lat stosowany do produkcji m.in. rozpuszczalnych nici chirurgicznych, nie wykazując przy tym właściwości toksycznych.

Mechanizm działania preparatu jest dwuetapowy. Początkowo zmarszczki wypełniają się pod wpływem wstrzykniętego środka. Po kilku dniach woda zawarta w preparacie, wchłania się, przez co ustępują efekty korekcji. W drugim etapie cząsteczki kwasu polimlekowego pobudzają organizm do samodzielnej produkcji kolagenu.

Zabieg z użyciem kwasu polimlekowego inicjuje w naturalny sposób proces wypełniania zmarszczek oraz ujędrniania skóry. Efekt powstaje dzięki ciągłej syntezie kolagenu, a nie obecności implantu.

facebook