Zamykanie rozszerzonych naczynek

Laserowe zamykanie rozszerzonych naczynek

Rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy, dekolcie i w obrębie kończyn dolnych (tzw. pajączki) są problemem dotykającym coraz większą liczbę kobiet i mężczyzn. Rozszerzone naczynka (teleangiektazje) mogą pojawić się na każdym typie cery, jednak szczególnie narażona na nie jest skóra delikatna, cienka i wrażliwa.

Skóra wolna od rumienia, rozszerzonych naczynek oraz zmian naczyniowych nie stanowi już problemu. Oferujemy najlepszy zabieg laserowego zamykania naczynek w Szczecinie i w Stargardzie, który pomoże przywrócić jednolity koloryt cery.

Na czym polega i do kogo skierowane jest laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek oparte jest na emisji wiązki światła, która po dotarciu do naczyń krwionośnych absorbowana jest przez hemoglobinę. Dochodzi przy tym do termolizy czyli wytworzenia energii cieplnej, której działanie powoduje odparowanie wody i wysuszenie ścianek naczynek. Wysuszone naczynka zapadają się i obumierają, następnie zostają wchłonięte przez organizm. Długość fali lasera podlega regulacji, dzięki czemu można niwelować rozszerzone naczynka osadzone nawet na większej głębokości.

Zabieg skierowany jest dla wszystkich osób borykających się z problemem rozszerzonych naczynek. Szczególnie polecany jest on pacjentom z pajączkami występującymi na nogach i twarzy oraz osobom posiadającym trądzik różowaty czy rozproszone zaczerwienienie.

Jakie są zalety laserowego zamykania naczynek?

Metoda laserowego zamykania naczynek posiada szereg zalet. Umożliwia ona skuteczną korektę zmian naczyniowych o różnym pochodzeniu. Dzięki niej sprawnie i bezproblemowo można uzyskać zadowalające efekty wizualne. Niwelacja naczynek znacząco podnosi estetykę ciała/twarzy, co ma niebagatelny wpływ na samoocenę i akceptację własnego wyglądu. Jest to zabieg bezpieczny, wolny od ryzyka powikłań. Pozwala on precyzyjnie usunąć niedoskonałości skóry. Co ważne – zabieg zamykania naczynek z użyciem lasera jest niemal bezbolesny – jedyny dyskomfort towarzyszący procedurze to lekkie pieczenie. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk lub delikatne zasinienie miejsca poddawanego zabiegowi.

Wskazania

  • rumień, rozległe zaczerwienienia skóry
  • teleangiektazje
  • wenulektazje (rozszerzenia żylakowate) kończyn dolnych
  • plamy naczyniowe
  • naczyniaki gwieździste
  • naczyniaki rubinowe
  • znamiona naczyniowe powstałe na bazie trądziku różowatego
  •  naczynia włosowate tzw. pajączki

Przeciwwskazania

  • ciąża i czas laktacji
  • świeża opalenizna
  • niewyrównana cukrzyca
  • uszkodzenia mechaniczne skóry
  • aktywna infekcja w strefie zabiegu
  • przyjmowanie leków fotouczulających

Przed zabiegiem

Zabieg poprzedza wizyta, na której poruszone zostaną wszystkie kwestie dotyczące wykonywanego zabiegu. Należy poinformować lekarza o obecnych przyjmowanych lekach w przeciągu ostatniego pół roku oraz o przebytych chorobach.

Zabieg

Do odpowiednio przygotowanej skóry przykładana jest głowica lasera, która oddaje krótkie impulsy zamykając tym samym rozszerzone naczynka. Zabieg na ogół jest bezbolesny, ponieważ urządzenie posiada wbudowany system chłodzenia, który powiewem zimnego powietrza znacznie łagodzi nieprzyjemne odczucia związane z pracą lasera.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona. Może również wystąpić niewielki obrzęk i uczucie ciepła, które utrzymują się zazwyczaj kilka godzin. W niektórych przypadkach, zwłaszcza przy zamykaniu naczynek na nogach, mogą pojawić się drobne strupki, które ustępują samoistnie w przeciągu tygodnia.
Ważne jest by okolic zabiegu nie narażać na działanie promieniowania słonecznego przez około dwa tygodnie.
Przez 2-3 dni po zabiegu zaleca się stosowanie kremów głęboko nawilżających oraz pozostawienie strefy zabiegu bez makijażu.

Efekty

W zależności od koloru, ilości oraz średnicy naczyń, jak również ich lokalizacji, wykonuje się od 1 do 2 zabiegów, by uzyskać oczekiwany efekt. W przypadku pojedynczych, drobnych naczynek – doskonały efekt przynosi już jeden zabieg. Należy jednak pamiętać, że zabieg nie eliminuje przyczyny, tylko powstałe już zmiany. Jeśli skóra ma skłonności do występowania rozszerzonych naczynek należy odpowiednio ją pielęgnować, by zapobiec pojawianiu się nowych, pękniętych naczynek.

PRZED

DSCN5614pr

PO

DSCN5614po

Mechanizm

Energia, emitowana przez laser absorbowana jest przez obecną w krwinkach czerwonych- oksyhemoglobinę. W wyniku czego dochodzi do wytworzenia ciepła, które kolejno przenoszone jest na ścianę naczynia wywołując jego koagulację i tym samym zamknięcie naczynia. Takie nieczynne naczynie jest wchłaniane oraz usuwane z organizmu.

facebook